چهارشنبه 1 خرداد 1398

اعلام آمادگی براي همراهي در مسير توسعه منطقه آزاد انزلي

به گزارش مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلي مهندس رضا مسرور رييس هيات مديره و مدير عامل سازمان در دیدار دکتر علی طلوعی مدیرکل صدا و سيماي مرکز گيلان و معاونين اين مرکز گفت: قطعآ با كمك و تعامل صدا و سيما در فضاي پسا تحريم كه رونق اقتصادي را به دنبال دارد ميتوان ظرفيت ها و زيرساخت هاي موجود را با هم افزايي پتانسيل ها و توليدات مشترك  جهت حضور سرمايه گذاران  داخلي و خارجي معرفي كرد.

وی خاطر نشان کرد: همراهی صدا وسیما میتواند روند رسيدن به اهداف منطقه آزاد انزلي را تسهيل کرده تا در مدت زمان مشخص شده به اهداف خود دست يافته و جهت همکاري هاي لازم در زمينه ساخت مستند هاي فاخر و آثاري که ظرفيت هاي منطقه و گيلان را در حوزه هاي اقتصادي ،فرهنگي و گردشگري معرفي ميكنند استقبال ميكنيم.

مهندس مسرور در ادامه به شرح برنامه ها و طرح های در دست اجرا پرداخت و رشد شاخص های اقتصادی، کارآفریني، پيشرفت فيزيکي پروژها و تکميل پروژه هاي ناتمام، کسب درآمد ارزي و تلاش براي راه اندازي كريدورها و اقدامات فرهنگي و گردشگري را به عنوان گوشه اي از دستاوردهاي اين سازمان طي بازه زماني  دو ساله ياد كرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی به پروژه های در دست اقدام منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: بزرگترین پروژه در دست ساخت توسط اين سازمان مجتمع بندري کاسپين است که انشاالله تا  پايان سال آينده عملياتي خواهد شد .

 رضا مسرور از راه اندازی مرکز همایش و نمایشگاهی بين المللي منطقه آزاد نيز خبر داد و افزود اين مرکز در زمينه معرفي محصولات استان ميتواند بسيار موثر باشد و از اواخر  سال ۹۳ ساخت اين مجموعه آغاز شده است و تا پايان سالجاري به بهره برداري خواهد رسيد و فاز دوم مرکز تفريحات دريايي و ساخت استخر براي استفاده در فصول سرد سال شروع شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی همچنين به آغاز ساخت فاز دوم مجموعه  ورزش هاي ساحلي زنده ياد قايقران  اشاره داشت و افزود : ظرفيت اين مجموعه بين المللي خواهد بود تا بستر لازم براي ميزباني  ورزش هاي ساحلي مثل فوتبال ساحلي و واليبال ساحلي فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد با رییس فدراسیون فوتبال هماهنگي هاي لازم انجام شده و تفاهم نامه همکاري ميان منطقه آزاد انزلي و فدراسيون فوتبال براي معرفي منطقه آزاد انزلي به عنوان پايگاه قهرماني فونبال ساحلي کشور امضا خواهد شد.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز گیلان نيز در اين بازديد گفت: صدا و سيماي مراکز استان يک پتانسيل مناسب به منظور معرفي استان و مجموعه هاي فعال در آن بوده و بهره گرفتن از صدا و سيما گيلان به عنوان يكي ار موفق ترين شبكه هاي استاني يك فرصت مناسب براي سازمان منطقه آزاد انزلي محسوب مي گردد.

وی با اذعان به این مطلب که منطقه آزاد انزلی فرصتی بي بديل و مزيت نسبي براي استان بوده و اهميت استراتژيک براي گيلان دارد خواستار هم افزايي و توليدات مشترک براي جذب سرمايه گذار و همچنين همکاري براي پيشبرد مباحث فرهنگي استان شد.

دکتر طلوعی با بیان اینکه  برای همراهي در مسير توسعه منطقه آزاد انزلي آمادگي لازم را داريم  افزود:  با به کار گيري توان رسانه اي ميتوان توان تجاري ، اقتصادي و سياسي منطقه را افزايش داد و استان گيلان و منطقه آزاد انزلي  را به عنوان يک برند خاص  معرفي كرد

وی رسانه ملی را زبان فرهنگ توسعه دانست و تصریح کرد : تدوین پيوست رسانه اي با استفاده از ظرفيت هاي منطقه آزاد انزلي و راه اندازي دفتر خبري ،استوديوي تلويزيوني و راديويي در منطقه آزاد انزلي زمينه هاي توسعه همکاري هاي همه جانبه را فراهم خواهد کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان همچنين آمادگي اين رسانه را جهت همکاري با منطقه آزاد و به ويژه در حوزه فرهنگ سازي در مقولات سرمايه گذاري و برنامه سازي اعلام نمود.

در پایان این جلسه مهندس رضا مسرور  رییس هيات مديره و مدير عامل سازمان  حکم شوراي فرهنگي منطقه آزاد انزلي  را به دکتر علي طلوعي مديرکل صدا وسيماي مرکز گيلان به عنوان عضو شوراي فرهنگي منطقه آزاد انزلي اهدا كرد و اعلام شد تفاهم نامه همكاري مابين منطقه آزاد انزلي و صدا و سيماي مركز گيلان تنظيم و منعقدخواهد گرديد.

گفتنی است بازدید از مجتمع بندری کاسپین ،مرکز نمايشگاه ها و همايش هاي بين المللي ،مرکز تفريحات دريايي ، فاز تجارت و گردشگري ،مجموعه ورزشي هاي ساحلي زنده ياد قايقران بخشي پاياني حضور مدير کل صدا و سيماي مركز گيلان و شوراي معاو نين اين مركز از منطقه آزاد انزلي بود.


تاریخ بروزرسانی : 1394/11/06